۱۳۹۸ دوشنبه ۵ اسفند
ENGLISH
پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی
صفحه اصلی
1398/06/03 نبود صنايع فرآوري و بسته بندي مشكل اساسي محصول عناب است
نبود صنايع فرآوري و بسته بندي مشكل اساسي محصول عناب است
استاندار خراسان جنوبي گفت: خراسان جنوبي اولين توليدكننده عناب در كشور است اما نبود صنايع فرآوري و بسته بندي در استان در اين حوزه يكي از مشكلات اساسي است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي استانداري، محمدصادق معتمديان استاندار خراسان جنوبي، امروز 3 شهريور در ديدار با رييس جهاددانشگاهي كشور، اظهار كرد: خراسان جنوبي، از تنوع معادن خوبي برخوردار است اما عدم وجود صنايع فراوري در بحث معادن يكي از مشكلات عمده استان است.

وي افزود: سرمايه گذاري در بحث فرآورده‌هاي معدني و جلوگيري از خام فروشي يكي از راهكارهاي توسعه استان در بخش معدن است. استاندار خراسان جنوبي بيان كرد: علي رغم اينكه خراسان جنوبي در منطقه كويري واقع شده اما ظرفيت‌هاي كشاورزي و محصولات استراتژيكي دارد كه رتبه‌هاي برتر كشوري را از آن خود كرده‌اند.

معتمديان اظهار كرد: خراسان جنوبي اولين توليدكننده عناب در كشور است، اما نبود صنايع فرآوري و بسته بندي در استان در اين حوزه يكي از مشكلات اساسي است.

استاندار خراسان جنوبي با بيان اينكه 91 درصد آب استان در بخش كشاورزي مصرف مي‌شود، خاطرنشان كرد: ايجاد صنايع تبديلي و تكميلي، فرآوري محصولات مزيت دار كشاورزي و معدني، از جمله مواردي است كه بايد براي سرمايه گذاري به آن توجه كرد.
تعداد بازدید: 58
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 
نشاني: استان خراسان جنوبي، شهرستان بيرجند ،خيابان مدرس، خيابان امام موسي صدر شرقي، استانداري خراسان جنوبي پيام گير: 32386000(056)  دورنگار: 32386190(056)
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري خراسان جنوبي ميباشد.
Powered by DorsaPortal