۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
English
صفحه اصلی
منشور اخلاقي
منشور اخلاقي دولت تدبير و اميد
1- خداوند را در همه حالات ناظر بر اعمال و رفتار خويش و مسئوليت را امانتي الهي بدانم.
2- همه آحاد مردم ايران را از همه اقوام و مذاهب الهي و بدون توجه به تفاوت‌هاي فردي، جنسيتي و گروهي، محترم بشمارم و از حقوق، حريم خصوصي، حيثيت و شرافت آنان پاسداري كنم و در استفاده از تمام سرمايه‌هاي انساني كشور بكوشم.
3- هدف اول من تامين مصالح پايدار نظام جمهوري اسلامي ايران باشد و در صورتي كه بين منافع فردي حزبي، سازماني، قومي و حرفه‌اي من با مصالح ملي تضادي باشد، از منافع خود بگذرم و مصالح ملي را مبناي تصميم قرار دهم؛ در تمام تصميمات و اقدامات خود، سياست‌هاي كلي نظام (ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبري)، برنامه‌هاي توسعه، قوانين و اولويت‌هاي اعلام شده از طرف رييس‌جمهور را مد نظر قرار دهم.
4- انديشه‌ام در مدار اعتدال، تصميماتم بر مبناي تدبير و رفتارم در چارچوب قانون باشد و از تندروي، شتاب‌زدگي و خودسري بپرهيزم.
5- همواره از دروغ بپرهيزم؛ به شعور و افكار عمومي احترام بگذارم؛ از دست‌كاري در اطلاعات و يا ارايه اطلاعات به گونه‌اي كه موجب فريب ديگران به ويژه مسئولان عالي نظام شود به شدت پرهيز كنم؛ به عنوان امين نظام جمهوري اسلامي، اطلاعات و اسرار نظام را حفظ نمايم؛ چه در زمان مسئوليت و چه بعد از آن رازدار باشم.
6- در تمام تصميمات و اقدامات خود جويا و پذيراي نقد و نظر ديگران باشم، مسئوليت خطاهاي خود را بپذيرم؛ براي ديدگاه مخالف و انتقاد، ارزش قائل باشم و خود را مقيد به گزارش‌دهي منظم به رييس‌جمهور و مردم بدانم.
7- نگاه و هدف خود را به سازمان تحت مديريت خود محدود نكنم، بلكه تعاملات بين سازماني و هم‌افزايي هاي فراسازماني را مدنظر قرار دهم. در اين راه به ويژه با وزارت‌خانه‌هاي هم‌گروه، فراتر از منافع سازماني و با هدف دستيابي به اهداف ملي همكاري مؤثر داشته باشم.
8- مبناي واگذاري مناصب را شايستگي، راستگويي و درستكاري قرار دهم و نزديكان سببي و نسبي من در انتصابات از هيچ امتياز و تقدمي برخوردار نباشند.
9- مديران زيردست خود را براي پذيرش مسئوليت‌هاي بزرگتر و بلند رتبه‌تر آماده كنم و كاركنان خود را به مثابه سرمايه‌اي بپندارم كه بهره‌وري و بالندگي آن‌ها بر عهده من است.
10- نظرات تخصصي مديران قبلي، كارمندان، منتقدان و مشاوران مستقل خود را جويا شوم و به آن توجه ويژه كنم.
11- حق مردم در دسترسي به اطلاعات را پاس دارم، شفافيت اطلاعاتي را مبناي عمل قرار دهم؛ در ارايه اطلاعات به آنان و تعامل با رسانه‌ها فعالانه و با رويكرد مثبت عمل كنم و در اين مسير با نظام اطلاع‌رساني دولت هماهنگ عمل كنم.
12- سرمايه‌هاي هستي چون انرژي، محيط زيست و نيروي انساني را سرمايه‌هاي تمام بشر دانسته، در حفظ، كاربرد درست و بهسازي آنها كوشش كنم و اين سرمايه را همچون ميراثي بپندارم كه از گذشتگان به ما رسيده است و چون امانتي بپندارم كه بايد به آيندگان برسانيم.
13- هر گاه به اين جمع‌بندي برسم كه توان لازم براي انجام مسئوليت را از دست داده‌ام مراتب را به رييس‌جمهور اعلام كنم و زماني كه مي‌خواهم سازمان تحت مديريت خود را تحويل مسئول بعدي دهم، تمام اطلاعات و تجربيات خويش را به جانشين خود منتقل كنم.
من در پيشگاه قرآن كريم و در برابر رييس‌جمهوري اسلامي ايران به خداوند قادر متعال سوگند مي‌خورم كه همواره در دوران مسئوليت خود به منشور اخلاقي دولت «تدبير و اميد» متعهد باشم و همه توان خود را در راه ايفاي وظيفه‌ام بكار گيرم.
تاریخ به روز رسانی: 1394/06/17
تعداد بازدید: 14989
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal